• Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Youtube
  • Telegram
  • Koo
  • Read in English
Pramod Behera

କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେ ଠିକ୍ ଝିଅ ପାଇଯିବେ ସେତେବେଳେ ସେ ବିବାହ କରିବେ। କାରଣ ତାଙ୍କ ବାପାମାଆଙ୍କର “ଅତ୍ୟନ୍ତ ସୁଖୀ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ” ଥିଲା, ଏନେଇ ତାଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ସେ ବହୁତ ଆଶାବାଦୀ ଅଛନ୍ତି।

କଂଗ୍ରେସ ର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ “ବିବାହ କରିବାରେ ତାଙ୍କର କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବାପା ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ମା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ସୂଚାଇ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋର ବାପାମା’ଙ୍କର ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖୁସି ଥିଲା ଏବଂ ସେମାନେ ପରସ୍ପରକୁ ଖୁବ୍ ଭଲ ପାଉଥିଲେ। ତେଣୁ ମୋର ଆଶା ବହୁତ ଅଧିକ। ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଠିକ୍ ଝିଅ ପାଇଯିବି ସେତେବେଳେ ମୁଁ ବିବାହ କରିବି।”

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ରାହୁଲଙ୍କ ଟି-ସାର୍ଟରେ ଏମିତି କ’ଣ ଅଛି, କାହିଁକି ଏହାକୁ ନେଇ ଏତେ ଚର୍ଚ୍ଚା ?

ସେ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କର ଗୁଣକୁ ନେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ମୁଁ କେବଳ ଏକ ସ୍ନେହୀ ଝିଅ ଚାହୁଁଛି ଯିଏ ସବୁକିଛି ବୁଝିପାରୁଥିବ। ରାଜସ୍ଥାନରେ 'ଭାରତ ଯୋଡୋ ଯାତ୍ରା' ସମୟରେ କଣ୍ଟେନର ବାହାରେ ଡିନର୍ ସମୟରେ ହୋଇଥିବା ବାର୍ତ୍ତାଳାପର ଏହି ଭିଡିଓ ରବିବାର କଂଗ୍ରେସ ଶେୟାର କରିଛି।

ଏହି ଭିଡିଓରେ ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଖାଇବାରେ ଏତେ ବାଛବିଚାର କରନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ଯେଉଁଠି ଯାହା ମିଳେ ତାହା ଖାଆନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେ 'ମଟର ଏବଂ କଞ୍ଚା ଫଳ' ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୨ରେ ତାମିଲନାଡୁର କନ୍ୟାକୁମାରୀରୁ 'ଭାରତ ଯୋଡୋ ଯାତ୍ରା' ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ରାହୁଲ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରରେ ଅଛନ୍ତି।

ରାହୁଲଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ତେଲେଙ୍ଗାନାର ଖାଦ୍ୟ ଟିକେ ମସଲାଯୁକ୍ତ ଓ ରାଗ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ମୁଁ ସେତେ ଅଧିକ ରାଗ ଖାଏ ନାହିଁ।" ତାଙ୍କ ଘରେ ଦିନରେ "ଦେଶୀ ଖାଦ୍ୟ" ଏବଂ ରାତିରେ କିଛି ୟୁରୋପୀୟ ଖାଦ୍ୟ ରୋଷେଇ କରାଯାଏ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏକ ସମନ୍ୱୟ ଖାଦ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି ଏବଂ ମିଠା ଖାଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତି। ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଆମିଷ ଖାଦ୍ୟକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଚିକେନ୍, ମଟନ୍ ଏବଂ ସାମୁଦ୍ରିକ ଖାଦ୍ୟ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ତେବେ ସେ ଚିକେନ୍ ଟିକ୍କା, ସିଖ୍ କବାବ ଏବଂ ଆମ୍‌ଲେଟ୍ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି।

Other Stories