Pramod Behera

ୟୁନିଅନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସର୍ଭିସ୍‌ କମିଶନ (UPSC) ର ମିଳିତ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ସେବା(CDS) ନିଯୁକ୍ତି-୨ ର ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି। ଏହି ନିଯୁକ୍ତିର ଲିଖିତ ପରୀକ୍ଷା ୪ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୨ରେ ହେବ। ଏହି ପରୀକ୍ଷାରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଆଡମିଟ୍ କାର୍ଡ ପରୀକ୍ଷାର ଏକ ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ପରୀକ୍ଷା ପରେ, ସଫଳ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଏସ୍‌ସିବି ସାକ୍ଷାତକାର ଦେଇ ଯିବାକୁ ପଡିବ।

CDS ରେ ଚାକିରି କରିବା ପାଇଁ କେଉଁ ବୟସରେ କେତେ ଓଜନ ଦରକାର ଜାଣନ୍ତୁ:

What age should be the weight of candidates in cds recruitmentୟୁପିଏସ୍‌ସି ପରୀକ୍ଷାରେ କିପରି ସଫଳ ହେବେ ଜାଣନ୍ତୁ

ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଯେକୌଣସି ନୂଆ ସୂଚନା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ UPSC ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌କୁ ଯାଇ ଦେଖିପାରିବେ। ଅନ୍ୟପଟେ, ଯଦି ଆପଣ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଏଥିରେ ପଚରାଯାଉଥିବା କରେଣ୍ଟ୍ ଆଫେୟାର୍ସଗୁଡିକୁ ଭଲ ଭାବରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ତୁରନ୍ତ ସଫଳତା ଡଟ୍ କମ୍ ଦେଖନ୍ତୁ।

ବର୍ତ୍ତମାନ, ଏନ୍‌ଡିଏ / ଏନ୍‌ଏ, ୟୁପି ଲେଖପାଲ, ରେଲ୍‌ୱେ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଡି ସମେତ ଅନେକ ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଏହି ସଂସ୍ଥା ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପାଠ୍ୟକ୍ରମଗୁଡିକ ପରିଚାଳିତ ହେଉଛି, ଯାହା ସାହାଯ୍ୟରେ ଅନେକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପ୍ରଥମ ଚେଷ୍ଟାରେ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ମାର୍କ ସହିତ ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଏକ ସରକାରୀ ଚାକିରିର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖୁଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଏହା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରି ମଧ୍ୟ ପରୀକ୍ଷାରେ ସଫଳ ହୋଇ ନାହାନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ବି ବାକି ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଏହି ପାଠ୍ୟକ୍ରମଗୁଡ଼ିକର ସାହାଯ୍ୟ ନେଇପାରିବେ।

Other Stories