Pramod Behera

ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା (IAF) ରେ ଚାକିରି ପାଇଁ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ଆସିଛି। ଏଥିପାଇଁ ସର୍ଟ ସର୍ଭିସ୍ କମିଶନ(SSC) ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ୍ ଡ୍ୟୁଟି ଶାଖାରେ ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ୍‌ ବ୍ରାଞ୍ଚ୍ ଓ ପର୍ମାନେଟ୍ କମିଶନ (PC) ଅଧୀନରେ ବିଭିନ୍ନ ପଦବୀରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଆବେଦନ ଜାରି କରିଛି। ଆଗ୍ରହୀ ଏବଂ ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଯେଉଁମାନେ ଏହି ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ସେମାନେ IAF AFCAT ର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍ afcat.cdac.in କୁ ଯାଇ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ଏହି ପୋଷ୍ଟ୍‌ଗୁଡିକ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ ହେଉଛି ଜୁନ୍ ୩୦ ରହିଛି।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଏହି ଲିଙ୍କ୍ https://afcat.cdac.in/AFCAT/ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ପୋଷ୍ଟ୍‌ଗୁଡିକ ପାଇଁ ସିଧାସଳଖ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ଏହା ସହିତ ଏହି ଲିଙ୍କ୍ https://afcat.cdac.in/AFCAT/assets/images/news/JUN_22/ Notification ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରି ଆପଣ ଅଫିସିଆଲ୍ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ମଧ୍ୟ ଦେଖିପାରିବେ। ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସମୁଦାୟ ୨୮୩ ଟି ପଦବୀ ପୂରଣ ହେବ।

ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତାରିଖ:

  • ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଆବେଦନ କରିବାର ଆରମ୍ଭ ତାରିଖ - ଜୁନ୍ ୦୧
  • ଅନ୍‌ଲାଇନ୍ ଆବେଦନ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ - ଜୁନ୍ ୩୦

ଖାଲି ପଦବୀ:

  • ମୋଟ ପୋଷ୍ଟ ସଂଖ୍ୟା - ୨୮୩

ଯୋଗ୍ୟତା:

  • ଗ୍ରାଜୁଏସନ ଓ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଡିଗ୍ରୀର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବାବେଳେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ସରକାରୀ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଦେଖିପାରିବେ।

ବୟସ ସୀମା:

  • ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ୍ ଶାଖା- ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବୟସ ସୀମା ୨୦ ରୁ ୨୪ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ହେବା ଉଚିତ
  • ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ଡ୍ୟୁଟି ଶାଖା- ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବୟସ ସୀମା ୨୦ ରୁ ୨୬ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ହେବା ଉଚିତ

Other Stories