• Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Youtube
  • Telegram
  • Koo
  • Read in English
Pramod Behera

କର୍ମଚାରୀ ଚୟନ ଆୟୋଗ (SSC) ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସଶସ୍ତ୍ର ପୋଲିସ୍ ଫୋର୍ସରେ ୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ସବ୍-ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ପଦବୀ ପୂରଣ କରିବାକୁ ଆବେଦନ ଜାରି କରିଛି। ଆଗ୍ରହୀ ଏବଂ ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଯେଉଁମାନେ ଏହି ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ସେମାନେ ssc.nic.in ରେ SSC ର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରି ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ଏହି ପୋଷ୍ଟ୍‌ଗୁଡିକ ପାଇଁ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଏହି ଲିଙ୍କ୍ https://ssc.nic.in/ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରି ସିଧାସଳଖ ଏହି ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଯଦି ଅଫିସିଆଲ୍ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହି ଲିଙ୍କ୍ SSC CPO Recruitment 2022 Notification PDF ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରି ଦେଖିପାରିବେ। ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସମୁଦାୟ ୪୩୦୦ ପଦବୀ ପୂରଣ ହେବ।

ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତାରିଖ:

  • ଅନ୍‌ଲାଇନ୍ ଆବେଦନ କରିବାର ଆରମ୍ଭ ତାରିଖ - ୧୦ ଅଗଷ୍ଟ
  • ଅନ୍‌ଲାଇନ୍ ଆବେଦନ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ - ୩୦ ଅଗଷ୍ଟ

ଖାଲି ପଦବୀ:

  • ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ୍‌ରେ ସବ୍-ଇନ୍ସପେକ୍ଟର (କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ - ପୁରୁଷ) – ୨୨୮ ପୋଷ୍ଟ୍
  • ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ୍‌ରେ ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର (କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ - ମହିଲା) – ୧୧୨ ପୋଷ୍ଟ୍
  • CAPF ରେ ସବ୍-ଇନ୍ସପେକ୍ଟର (GD): ୩୯୬୦

ଯୋଗ୍ୟତା:

ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଯେକୌଣସି ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କିମ୍ବା ଅନୁଷ୍ଠାନରୁ ସ୍ନାତକ ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିଥିବା ଉଚିତ।

ବୟସ ସୀମା:

ଜାନୁଆରୀ ୧, ୨୦୨୨ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବୟସ ସୀମା ୨୦ ରୁ ୨୫ ବର୍ଷ ହୋଇଥିବା ଦରକାର। ସଂରକ୍ଷିତ ବର୍ଗଗୁଡିକ ପାଇଁ ଏହି ବୟସରେ କୋହଳ କରାଯିବ।

ଆବେଦନ ଶୁଳ୍କ:

ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଆବେଦନ ଶୁଳ୍କ ଭାବରେ ୧୦୦ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ। ମହିଳା ପ୍ରାର୍ଥୀ ଓ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି (ଏସ୍‌ସି), ଅନୁସୂଚିତ ଜନଜାତି (ଏସ୍‌ଟି) ଏବଂ ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ପୂର୍ବତନ ସୈନିକ ଏହି ଦେୟ ପ୍ରଦାନରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ।

Other Stories