Pramod Behera

ସାଉଥ୍ କମାଣ୍ଡ୍‌ ଏବଂ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ କମାଣ୍ଡ୍‌ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ପାଇଁ ୱାର୍ଡ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ୍‌ ଏବଂ କୁକ୍ ପଦବୀ ପୂରଣ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ସେନା ଆବେଦନ ଜାରି କରିଛି। ଆଗ୍ରହୀ ଏବଂ ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଯେଉଁମାନେ ଏହି ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ଭାରତୀୟ ସେନାର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍ indianarmy.nic.in କୁ ଯାଇ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ଏହି ପୋଷ୍ଟ୍‌ଗୁଡିକ ପାଇଁ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଏହି ଲିଙ୍କ୍ https://indianarmy.nic.in/ ରେ କ୍ଲିକ୍ କରି ଏହି ପୋଷ୍ଟ୍‌ଗୁଡିକ ପାଇଁସିଧାସଳଖ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ଏହା ସହିତ ଏହି ଲିଙ୍କ୍ http://www.davp.nic.in/WriteReadData/ADS/eng_10622_29_2223b.pdf ଏବଂ http://www.davp.nic.in/WriteReadData/ADS/eng_10622_13_2223b.pdf କୁ ଯାଇ ସରକାରୀ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଦେଖିପାରିବେ। ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅଧୀନରେ ସମୁଦାୟ ୧୫୫ଟି ପଦବୀ ପୂରଣ ହେବ।

ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତାରିଖ:

ଆବେଦନ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ: ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇବାର ୪୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ

ଖାଲି ପଦବୀ:

ପୋଷ୍ଟ୍‌ଗୁଡିକର ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା- ୧୫୫

ଯୋଗ୍ୟତା:

ୱାର୍ଡ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ:

ଯେକୌଣସି ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ବୋର୍ଡରୁ ମାଟ୍ରିକ୍ କିମ୍ବା ସମକକ୍ଷ ପରୀକ୍ଷାରେ ପାଶ୍ କରିଥିବା ଉଚିତ।

କୁକ୍:

କୌଣସି ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ମାଟ୍ରିକ୍ କିମ୍ବା ସମାନ ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଏହା ସହିତ ଭାରତୀୟ ରୋଷେଇ ଜ୍ଞାନ ଏବଂ ଏହି ବିଭାଗରେ ପାରଦର୍ଶିତା ରହିବା ଉଚିତ।

ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟା:

ଲିଖିତ ପରୀକ୍ଷା ଏବଂ ଦକ୍ଷତା / ଟ୍ରେଡ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ ଆଧାରରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ କରାଯିବ

Other Stories