• Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Youtube
  • Telegram
  • Koo
  • Read in English
Pramod Behera

ମନୋରଞ୍ଜନ ବିଷୟବସ୍ତୁର ଦ୍ରୁତଗତିରେ ବିସ୍ତାରିତ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ବ୍ୟବହାର ସହିତ ଭାରତରେ ଦଶନ୍ଧି ଧରି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରୁଥିବା ‘ପୋକେମନ୍’ ଚରିତ୍ର ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଧିକ ଭାରତୀୟ ଭାଷାରେ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ସିଧାସଳଖ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବ। ପୋକେମାନର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଥିବା ହିନ୍ଦୀ ଚ୍ୟାନେଲର ଆଠ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରାହକ ଭାରତରେ ବିସ୍ତାର ପାଇଁ ଏହାର ଦୀର୍ଘକାଳୀନ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ କମ୍ପାନୀକୁ ଆହୁରି ଉତ୍ସାହିତ ପ୍ରକାଶ କରିଛି।

କମ୍ପାନୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଚ୍ୟାନେଲରେ ‘ପୋକେମନ୍ ଜର୍ଣ୍ଣିଜ୍’ ନାମକ ଏକ ସିରିଜ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ପୋକେମାନ୍ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ତାମିଲ୍, ତେଲୁଗୁ ଏବଂ ବଙ୍ଗଳା ଭାଷାରେ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ।

ଜାପାନର ‘ପୋକେମନ୍’ କମ୍ପାନୀ ଏହାର ୟୁଟ୍ୟୁବର ଦର୍ଶକ ଏବଂ ଗ୍ରାହକ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଏକ ଭାରତ କୈନ୍ଦ୍ରିକ ବିଷୟବସ୍ତୁ ଉପରେ  ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଘୋଷଣା କରିଛି। ହିନ୍ଦୀ ଚ୍ୟାନେଲର ବୃହତ ସଫଳତା ପରେ କମ୍ପାନୀ ତେଲୁଗୁ, ତାମିଲ ଏବଂ ବଙ୍ଗଳା ଭାଷାରେ ଏହାର ନୂତନ ପୋକେମାନ୍ ଏନିମେ ସିରିଜ୍ ‘ପୋକେମନ୍ ଜର୍ଣ୍ଣିଂ’ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ପୋକେମନ୍ ଏସିଆ ଅଫିସିଆଲ୍ ନାମକ ହିନ୍ଦୀ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲରେ ତିନି ମାସରୁ କମ ସମୟରେ କମ୍ପାନୀ ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ନୂଆ ଗ୍ରାହକ ପାଇଛି।

ଭାରତରେ ପୋକେମାନର ଲୋକପ୍ରିୟତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କମ୍ପାନୀର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ସୁସୁମୁ ଫୁକୁନାଗା କହିଛନ୍ତି, “ପୋକେମନ୍ ଏନିମେର ହିନ୍ଦୀ ଡବ ଏପିସୋଡ୍ ୨୦୨୧ ଅକ୍ଟୋବରରୁ ଆମ ଚ୍ୟାନେଲରେ ପ୍ରସାରିତ ହେଉଛି। ଏହାକୁ ବହୁତ ଦେଖୁଛନ୍ତି। ମୁଁ ମଧ୍ୟ ଖୁସି ଯେ ଭାରତରେ ଆହୁରି ଅନେକ ଲୋକ ତାମିଲ, ତେଲୁଗୁ ଏବଂ ବଙ୍ଗଳାରେ ଡବଡ୍ ଏପିସୋଡ୍‌କୁ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ।

୨୦୨୧ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଭାରତରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ପୋକେମନ୍ ୟୁନିଟ୍ ଏବଂ ୨୦୨୧ରେ ଏହାର ପଞ୍ଚମ ବାର୍ଷିକୀ ପାଳନ କରୁଥିବାବେଳେ ‘ପୋକେମନ୍’ GO ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲା, ଏହି କ୍ରମରେ ମଧ୍ୟ ଏହା ଆଉଥରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବ।

Other Stories