Pramod Behera

ଆମିର ଖାନ ଆଜିକାଲି ତାଙ୍କର ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ଫିଲ୍ମ ‘ଲାଲ୍‌ ସିଂହ ଚଡ୍‌ଢା’ ପାଇଁ ଖୁବ୍ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହି ଫିଲ୍ମଟି ଅଗଷ୍ଟ ୧୧ରେ ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ୍ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଆମୀର ଖାନ ଉତ୍ସାହିତ ହେବା ସହ ଟିକେ ନର୍ଭସ ମଧ୍ୟ ଥିବା ଜଣାଯାଏ। ଏମିତି ହେବାର କାରଣ ମଧ୍ୟ ସେ ନିଜେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। 'ଲାଲ ସିଂ ଚାଧା' ହେଉଛି ହଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଟମ ହ୍ୟାଙ୍କଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଫରେଷ୍ଟ ଗୁମ୍ପର ଆଡଭାଇଟ୍ ଚନ୍ଦନଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଭାରତୀୟ ଆଡାପ୍ଟେସନ୍।

ଆମୀର ଖାନ ତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଲାଲ୍‌ ସିଂହ ଚଡ୍‌ଢା’କୁ ଜୋରଦାର ପ୍ରଚାର କରୁଛନ୍ତି। ଟିଭି ଠାରୁ OTT ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମୀର ତାଙ୍କର ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ପ୍ରମୋଶନ କରିବାର କୌଣସି ବି ରାସ୍ତା ବାକି ରଖୁ ନାହାନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ସେ ଅନେକ ଥର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଫିଲ୍ମ ତାଙ୍କ ପାଇଁ କେତେ ମହତ୍ୱ ରଖେ।

ଏହି ଫିଲ୍ମ ତାଙ୍କ ପାଇଁ କାହିଁକି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ନିକଟରେ ସେ କହିଛନ୍ତି? ଏହି ଫିଲ୍ମ ପଛରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ପରିଶ୍ରମର କାହାଣୀ ସେ କହିଛନ୍ତି। ଆମିର ଖାନଙ୍କ ଲାଲ୍‌ ସିଂହ ଚଡ୍‌ଢା ପ୍ରକୃତରେ ତାଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସର ପ୍ରତୀକ। ସେ ଏହାର କାହାଣୀରେ ଯେଉଁ ବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ନିଷ୍ଠା ରଖିଛନ୍ତି, ଏକ ସିଧା ମଣିଷର କାହାଣୀକୁ ଦର୍ଶକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ୧୪ ବର୍ଷ ଲାଗିଗଲା।

ଫିଲ୍ମ ପ୍ରତି ନିଜର ଭାବନାକୁ ପ୍ରକାଶ କରି ଆମୀର କହିଛନ୍ତି, “ହଁ, ଏହା ବହୁତ ସମୟ ନେଇଥିଲା। ସମୁଦାୟ ୧୪ ବର୍ଷ ଲାଗିଥିବା ବେଳେ ଅଧିକାର ହାସଲ କରିବାକୁ ପ୍ରାୟ ୮ ରୁ ୯ ବର୍ଷ ଲାଗିଗଲା। ତେଣୁ ମୁଁ ଟିକିଏ ଉତ୍ସାହିତ ଅଛି ଏବଂ ନର୍ଭସ ମଧ୍ୟ। ମୁଁ ଜାଣେ ଆମେ ଏକ ଭଲ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାଣ କରିଛୁ, ତେଣୁ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବେ କି ନାହିଁ ତାହାକୁ ନେଇ ଭୟ ଲାଗୁଛି।”

ଏହି ଫିଲ୍ମର ସୁଟିଂ ପାଇଁ ଆମୀର ଅନେକ ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିଥିବାବେଳେ ଏଥିରେ ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର ଭାବରେ ଭାରତକୁ ଏକ ଯାଦୁକର ସିନେମାଟିକ୍ କରିପାରିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏଥିରେ ୧୮ ରୁ ୫୦ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲାଲଙ୍କ ଚରିତ୍ରକୁ ସୁନ୍ଦର ଭାବେ ଚିତ୍ରିତ କରାଯାଇଛି। ପ୍ରକାଶଥାଉ ଯେ ଯେ ଆମିର ଖାନ ପ୍ରଡକ୍ସନ୍ସ, କିରଣ ରାଓ ଏବଂ ଭାୟାକମ୍ ୧୮ ଷ୍ଟୁଡିଓ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ‘ଲାଲ୍‌ ସିଂହ ଚଡ୍‌ଢା’ରେ ମଧ୍ୟ କରୀନା କପୁର ଖାନ, ମୋନା ସିଂହ ଏବଂ ଚୈତନ୍ୟ ଆକ୍କିନେନି ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି।

Other Stories