Pramod Behera

ଦୁନିଆରେ ପ୍ରତିଭାର କୌଣସି ଅଭାବ ନାହିଁ। ଦୁନିଆର ପ୍ରତ୍ୟେକ କୋଣରେ ଏପରି କିଛି ପିଲା ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଆମକୁ ଜଣେଇ ଦିଅନ୍ତି ଯେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପିଢି ପ୍ରତିଭାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ। ଏବେ କିଛି ପ୍ରତିଭାବାନ ଆଫ୍ରିକୀୟ ପିଲା ବଲିଉଡ ଗୀତରେ ଓ ଢାଞ୍ଚାରେ ଚମତ୍କାର ନାଚୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ। ଏହି ଭିଡିଓଟି ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମ ‘ହିରୋପନ୍ତୀ’ର ଟାଇଗର ଶ୍ରଫଙ୍କ ଗୀତକୁ ମନେ ପକାଇବ।

ଏହି ଗୀତରେ ଟାଇଗର ହାତ ଆଙ୍ଗୁଠି ଏବଂ ଗୋଡର ମୁଭ୍ସରେ ଚମତ୍କାର ନାଚିଥିଲେ। ଏବେ କିଛି ଆଫ୍ରିକୀୟ ପିଲାମାନେ ସମାନ ଷ୍ଟାଇଲ୍‌ରେ ଜବରଦସ୍ତ ଏନର୍ଜୀ ସହିତ ନାଚୁଥିବା ଦେଖାଯାଏ। ଏହି ପିଲାମାନଙ୍କର ନାଚ ଦେଖି ଆପଣମାନେ ବି ପ୍ରଶଂସା ନ କରି ରହିପାରିବେ ନାହିଁ।

ଭିଡିଓରେ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ପ୍ରତିଜ୍ଞାକାରୀ ପିଲା ଚମତ୍କାର ନୃତ୍ୟ କରୁଥିବା ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ଏହି ପିଲାମାନେ ଫିଲ୍ମ ‘ହିରୋପନ୍ତୀ’ର ଟାଇଗର ଶ୍ରଫ୍‌ଙ୍କ ସିଗ୍ନେଚର ଷ୍ଟେପ୍ କରିବାବେଳେ ଚମତ୍କାର ଭାବ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ, ମଝିରେ ନାଚୁଥିବା ଏକ ପିଲା ତା ଟି-ସାର୍ଟ କାଢି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଷ୍ଟେପ୍ କରୁଥିବାର ଦେଖାଯାଏ।

ଏହି ଗ୍ରୁପ୍‌ରେ ଥିବା ଝିଅମାନେ ମଧ୍ୟ ପଛରେ ପଡି ନାହାଁନ୍ତି। ଝିଅମାନେ ବଲିଉଡର ଚମତ୍କାର ନାଚ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ନାଚ ଆପଣଙ୍କୁ '‘ହିରୋପନ୍ତୀ'ରୁ କ୍ରିତି ସାନନ୍‌ଙ୍କ ଷ୍ଟାଇଲକୁ ମନେ ପକେଇଦେବ। ଭିଡିଓ ଶେୟାର କରି କ୍ୟାପସନ୍‌ରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ “ଆସନ୍ତୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭାରତକୁ ନେଇଯିବା, ଆଫ୍ରିକାରୁ ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ପ୍ରେମ ସହିତ।”

ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଏହି ଚମତ୍କାର ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସାରା ଦୁନିଆର ଲୋକମାନେ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି। ବ୍ରାଜିଲ, ଆଫ୍ରିକା, ସ୍ୱିଡେନ୍‌ ଏବଂ ଭାରତର ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ପିଲାମାନଙ୍କର ନୃତ୍ୟ ଏବଂ ଅପୂରଣୀୟ ଶକ୍ତିକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ଜଣେ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ଏହା ଦେଖିବା ପରେ ମୋର ଦିନ ମସ୍ତ ହୋଇଗଲା।” ଏହି ସମୟରେ, ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ 'ଏହାଠାରୁ ବ୍ରିଲିଏଣ୍ଟ୍ ଆଉ କିଛି ନ ହୋଇ ପାରେ।”

Other Stories