• Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Youtube
  • Telegram
  • Koo
  • Read in English
Pramod Behera

ମେଷ:

ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଉଚ୍ଚପଦସ୍ଥଙ୍କ ସହ ଭଲ ସମ୍ପର୍କରେ ଆସିବେ, ଏହା ଆପଣଙ୍କର କ୍ୟାରିୟରରେ ଲାଭ ହେବ। ପୁରୁଣା ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକର ପୁନଃ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ଦୃଢ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ବାପାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ମିଳିପାରେ। ଘରେ ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ରହିବ ଏବଂ ପରିବାରର ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

ବୃଷ:

ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଚାକିରୀ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପଦୋନ୍ନତି ଦିଆଯାଇପାରେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟଭାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ। ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକରେ ଆପଣ ଲାଭବାନ ହେବେ। ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି, ତେବେ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଅସ୍ଥିର ହୋଇପାରେ। ତେଣୁ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିର ସାମ୍ନା ନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ କାରଣ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ଉପରେ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ। ସାନ ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କଠାରୁ ସମର୍ଥନ ମିଳିପାରେ। ଆପଣଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଚାକିରୀରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ପେଟ ଓ ତଳି ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଚିନ୍ତା ଆପଣଙ୍କୁ ବ୍ୟଥିତ କରିପାରେ।

ମିଥୁନ:

ଆପଣ ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପ୍ରବୃତ୍ତିରେ ରହିବେ। ଆପଣ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରିବେ। ଚାକିରିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଏକ ଦୃଢ ଇଚ୍ଛା ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ସୃଷ୍ଟି ହେବ ଏବଂ ଆପଣ ଏହି ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ। ସମାଜରେ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ମାନ ଏବଂ ଶୁଭେଚ୍ଛା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଆପଣ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ବଡ଼ ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ମିଳିବ। ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କରେ ଉନ୍ନତି ଆସିବ। ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଋତୁକାଳୀନ ସଂକ୍ରମଣର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

କର୍କଟ:

ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଆପଣ ନବଜୀବନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରିବେ। ଆପଣ ବିପରୀତ ଲିଙ୍ଗ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହେବେ ଏବଂ ଏକ ଯତ୍ନଶୀଳ ଏବଂ ସ୍ନେହୀ ସାଥୀ ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା କରିପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ବିବାହିତ, ତେବେ ଆପଣ ଶାଶୁଙ୍କ ସହିତ କିଛି ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଏହା ସହିତ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଯେକୌଣସି ପ୍ରକାର ଅର୍ଥ ବିନିଯୋଗ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବ୍ୟବସାୟ ଭ୍ରମଣରେ ଯିବା ପାଇଁ ଆପଣ ଏକ ସୁଯୋଗ ମଧ୍ୟ ପାଇପାରିବେ ଯାହା ଲାଭଦାୟକ ହେବ।

ସିଂହ:

ଏହି ସପ୍ତାହରେ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଭଲ ବଣିଜ କରିବା ସହ ଭଲ ଲାଭ ମଧ୍ୟ କରିବେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ବିସ୍ତାର ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବ୍ୟବସାୟୀ ସହଯୋଗୀ ସହିତ ଉତ୍ତମ ସମନ୍ୱୟ ରହିବ। ଚାକିରିରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ ଏବଂ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇପାରନ୍ତି। ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଉତ୍ସରୁ ହଠାତ୍ ଅର୍ଥ ଲାଭ ହୋଇପାରେ। ପୈତୃକ ସମ୍ପତ୍ତିରୁ ମଧ୍ୟ ଉପକୃତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳତାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଅବାଞ୍ଛିତ ଯୁକ୍ତି ଯୋଗୁଁ ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ସମ୍ପର୍କରେ ଟିକେ ଅସହଜ ହୋଇପାରେ। ଖାଦ୍ୟକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଜରୁରୀ।

କନ୍ୟା:

ଏହି ସପ୍ତାହରେ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଏହା ବିଳମ୍ବ ହୋଇପାରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ବିବ୍ରତ କରିପାରେ। କ୍ରୋଧ ଓ ଜିଦ୍‌ଖୋର ହେଲ ଆପଣଙ୍କର କିଛି କାର୍ଯ୍ୟ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ଉତ୍ତମ ସମନ୍ୱୟ ରଖିବାକୁ ହେଲେ ନିଜ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜକୁ ଖାପ ଖୁଆଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ପାରିବାରିକ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇପାରେ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ଯୁକ୍ତି କିମ୍ବା ବିବାଦରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଭଲ ହେବ। କିଛି ଅନାବଶ୍ୟକ ଭ୍ରମଣ ହୋଇପାରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ମାନସିକ ଚାପକୁ ବଢାଇପାରେ।

ତୁଳା:

ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରତି ବିରୋଧୀଙ୍କ ଠାରୁ କିଛି ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ। ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢିବାବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି। ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀମାନେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ବାଧାବିଘ୍ନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି ଏବଂ ଇଚ୍ଛାକୃତ ଫଳାଫଳ ହାସଲ କରିବାକୁ ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ। ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଭାଗିଦାରୀ ମାଧ୍ୟମରେ ଉପକୃତ ହେବେ। ବିଦେଶରୁ ଅଧିକ ଲାଭ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, ତେଣୁ ସେହି ଅନୁଯାୟୀ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କର ପିଲାମାନେ କିଛି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି ଯାହା ସେମାନଙ୍କର ଅଧ୍ୟୟନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ।

ବିଛା:

ଆପଣଙ୍କ ସୃଜନଶୀଳତାରେ ବିକାଶ ହୋଇପାରେ। ଆପଣ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ଗୁଣାତ୍ମକ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବେ। ମୋଟ ଉପରେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ଖୁସି ମିଳିବ। ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷାରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଭଲ ଲାଭ ହେବ। ସାମାଜିକ ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ନତ ହେବା ସହିତ ବନ୍ଧୁ ଓ ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କରେ ଉନ୍ନତି ଆସିବ। ଆପଣଙ୍କ ମାଆ କିଛି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ଧନୁ:

ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଆପଣ ଯାହା ବି କରିବେ ସେଥିରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଋଣ ସୁଝିବାରେ ସଫଳ ହେବ। ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ଛାତ୍ରମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସକରାତ୍ମକ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ। ଦକ୍ଷତାକୁ ଉନ୍ନତି କରିବା ଏବଂ ଯେକୌଣସି ଶିକ୍ଷଣ କାର୍ଯ୍ୟାକ୍ରମରେ ନାମ ଲେଖାଇବା ନେଇ ଏହା ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ। ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଆପଣ ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ସୁଖ ପାଇବେ। ଜମି କିମ୍ବା ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାରବାର କରିବାକୁ ଆପଣ ବିଚାର କରିପାରନ୍ତି।

ମକର:

ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଆପଣ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ସାହସୀ ରହିବାକୁ ହେବ। ଆୟର ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ଦୃଢ ସଙ୍କେତ ଅଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ସୁଦୃଢ କରିବ। ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଆରାମ ମିଳିବା ସହିତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ଖୁସି ପାଇବେ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ନେହ ଓ ମମତା ରହିବ। ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପାରିବାରିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ମିଳିବ।

କୁମ୍ଭ:

ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଆପଣ ସହକର୍ମୀ ଏବଂ ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନଙ୍କ ଠାରୁ ସଜାଗ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ। ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର ନ କରି ନିଜ କାମ ନିଜେ କରିବାର ଅଭ୍ୟାସ କରନ୍ତୁ। ଆର୍ଥିକ ଫାଇଦା ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। କିଛି ନୂଆ ଶିଖିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରେ। ଏହା ଆପଣଙ୍କ ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ପାଇଁ ନୂଆ ଦିଗ ଖୋଲିବ। ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଏକ ପାରିବାରିକ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଯାହା ଘରୋଇ ପରିବେଶକୁ ଆନନ୍ଦମୟ କରିବ।

ମୀନ:

ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଆପଣ କିଛି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ ହେବେ। ପଡିଶାଙ୍କ ସୁଖ ପାଇଁ ଆପଣ କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ପାରନ୍ତି। ଧନ ସଂଗ୍ରହ କରିବାରେ ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇବ, କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟରେ ପରିବାର ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ କିଛି ଅସ୍ଥିର ଭାଗ୍ୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି। ସ୍ୱଳ୍ପ ଦୂରତା ଯାତ୍ରା ଲାଭ ହେବ। ଦୃଢ ପ୍ରୟାସ କଲେ କର୍ମମୟ ଜୀବନରେ ଅତୁଳନୀୟ ସଫଳତା ମିଳିବ। ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଭଲ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଆଖି ଓ କାନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଆପଣଙ୍କୁ ଚିନ୍ତାରେ ପକେଇପାରେ।

Other Stories