• Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Youtube
  • Telegram
  • Koo
  • Read in English
Pallipuspa Samal

News Highlights

  • ଟଙ୍କା ପାଇଁ କରନ୍ତୁ କୁଣ୍ଡାଳିନୀ ଯୋଗ ମନ୍ତ୍ର

ସମସ୍ତେ ଇଚ୍ଛା କରିଥାନ୍ତି ଜୀବନରେ ସୁଖ ଓ ଶାନ୍ତିରେ ରହିବା ପାଇଁ । ବେଳେବେଳେ ଅନେକ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ସତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ ଆମେ ଏଥିରେ ସଫଳ ହୋଇ ନ ଥାଉ । କିନ୍ତୁ ଜୀବନରେ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଏହି ଧନର ପାଇବାକୁ ଆମେ ଇଛା କରିବା ସେହି ସମୟରେ ଆମେ ନିଜ କର୍ମ ସହିତ ଭଗବାନଙ୍କ ସାନିଧ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଆଶା କରିଥାଉ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଆଜି ଜାଣିବା ଏପରି କିଛି ମନ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଯାହା ଆମ ଭାଗ୍ୟକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଦେବ ।

ମନ୍ତ୍ରର ମହତ୍ୱ:

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ମନ୍ତ୍ରର ଅନେକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି l ମନ୍ତ୍ର ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଅଟେ ,ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବାର ମହିମା ସମସ୍ତ ହିନ୍ଦୁ ଗ୍ରନ୍ଥରେ ମିଳିଥାଏ l ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର ମାନ୍ୟତା ଅନୁସାରେ ଏପରି କୌଣସି ବିପଦ ନାହିଁ ଯାହା ମନ୍ତ୍ର ଦ୍ୱାରା ଦୂର ହୋଇ ନପାରିବ । ଏପରି କୌଣସି ଲାଭ ନାହିଁ ଯାହାକୁ ଆମେ ମନ୍ତ୍ର ସାହାଯ୍ୟରେ ହାସଲ ନକରି ପାରିବା ।

  • ହନୁମାନ ଚାଳିଶା:ଯେପରି ବିପଦ ସମୟରେ ହନୁମାନ ଚାଳିଶା ଆମେ ପାଠ କରିଥାଉ ,ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆମର ଅନେକ ଅସୁବିଧା ଦୂର ହୋଇଯାଏ ।
  • ମନ୍ତ୍ର ଜପ ଦ୍ୱାରା ମାନସିକ ଏକାଗ୍ରତା ବଢିଥାଏ । ମନ୍ତ୍ରକୁ ବାରମ୍ବାର ଜପ କରିବା ଦ୍ୱାରା ମନରେ ଭଲ ବିଚାର ଆସିଥାଏ ଓ ମନୁଷ୍ୟକୁ ନୈତିକ ବଳ ମିଳିଥାଏ ।
  • ଏହା ମାନସିକ ଶକ୍ତି ଓ ନୈତିକ ବଳ ବଡରୁ ବଡ଼ କାର୍ଯ୍ୟ ହାସଲ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

ଅର୍ଥ ପାଇଁ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ମନ୍ତ୍ର:

  • ଲକ୍ଷ୍ମୀ ହେଉଛନ୍ତି ଧନ ଏବଂ ଭାଗ୍ୟର ହିନ୍ଦୁ ଦେବୀ । ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ମନ୍ତ୍ର ଅଛି ଯାହାକି ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଭକ୍ତିଭାବରେ କୁହାଯାଏ । ଏହି ମନ୍ତ୍ରଟି ହେଉଛି “ଓମ୍ ଶ୍ରୀମ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରାମ” ।

ଟଙ୍କା ପାଇଁ କୁଣ୍ଡାଳିନୀ ଯୋଗ ମନ୍ତ୍ର:

  • ତୁମ ଜୀବନରେ ସମୃଦ୍ଧତା ଆଣିବା ପାଇଁ କୁଣ୍ଡାଳିନୀ ଯୋଗ ମନ୍ତ୍ର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ । ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହେଉଛି ଧନ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ କୁଣ୍ଡାଳିନୀ ମନ୍ତ୍ର ହେଉଛି ।

Other Stories