• Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Youtube
  • Telegram
  • Koo
  • Read in English
Pramod Behera

ମୁମ୍ବାଇ: କରୀନା କପୁର ଖାନ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଫେବୃଆରୀରେ ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ପୁତ୍ରକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ। ସେବେଠାରୁ ପିଲାର ନାମକରଣକୁ ନେଇ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଜବ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଏହି ସେଲିବ୍ରିଟି ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ପୁଅର ନାମ ଜାଣିବାକୁ ସମସ୍ତେ ବ୍ୟସ୍ତ। କିନ୍ତୁ, ଉଭୟ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ସହ ପୁଅର ନାମ ସେୟାର କରି ନ ଥିଲେ। କାରଣ, ଯେତେବେଳେ ସୈଫ୍‌-କରୀନା ପ୍ରଥମେ ପୁଅ ତୈମୁର ଅଲି ଖାନଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ, ଏହାକୁ ନେଇ ବହୁତ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଲୋକମାନେ ସେଲିବ୍ରିଟି ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। ନିକଟରେ ଖବର ଆସିଥିଲା ​​ଯେ କରୀନା-ସୈଫ୍‌ଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ପୁତ୍ରଙ୍କ ନାମ ହେଉଛି ଜେହ। କିନ୍ତୁ, ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ନାମ ଅଲଗା କିଛି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

କରୀନା ନିଜେ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ପୁଅର ନାମ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ତାହା ପୁଣି ତାଙ୍କ ବହି 'ପ୍ରେଗ୍ନେସୀ ବାଇବଲ'ରେ। ଏହି ପୁସ୍ତକରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ କରୀନାଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ପୁତ୍ରର ନାମ ମୋଗଲ ଶାସକ ଜାହାଙ୍ଗୀରଙ୍କ ନାମରେ ହୋଇଛି। କରୀନା କପୁର ଖାନଙ୍କ 'ପ୍ରେଗ୍ନେସୀ ବାଇବଲ'ରେ କରୀନା ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ପୁତ୍ରକୁ ଜାହାଙ୍ଗୀର ନାମରେ ନାମିତ କରିଛନ୍ତି। ଯାହା ଫଳରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ପୁଅର ନାମ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ନାମକୁ ନେଇ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ଲୋକମାନେ ତୈମୁର ପରି ଜାହାଙ୍ଗୀର ନାମକୁ ମଧ୍ୟ ଆଦୌ ପସନ୍ଦ କରୁ ନାହାନ୍ତି। ଏହା ଟ୍ୱିଟର୍‌ରେ ଚାଲିଥିବା ଟ୍ରେଣ୍ଡରୁ ଜଣାଯାଏ। ସୈଫ୍‌-କରୀନା ତାଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ପୁଅର ନାମକୁ ନେଇ ଟ୍ୱିଟରରେ ଟ୍ରେଣ୍ଡ୍‌ କରୁଛନ୍ତି। ଜାହାଙ୍ଗୀର ନାମକୁ ନେଇ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଏତେ ରାଗିଯାଇଛନ୍ତି ଯେ କେହି କେହି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ସେମାନେ ତାଙ୍କର ପରବର୍ତ୍ତୀ ପୁଅର ନାମ ଔରଙ୍ଗଜେବ କିମ୍ବା ବାବର ରଖିବା ଦରକାର। କାରଣ ଭାରତ ଇତିହାସରେ ଉଭୟ ନିଷ୍ଠୁର ଶାସକ ଭାବରେ ପରିଚିତ।

ଟ୍ରୋଲ୍‌ଗୁଡିକରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କର ତୃତୀୟ ପୁତ୍ର ଜନ୍ମହେବ ତେବେ ତା’ର ନାମ ଔରଙ୍ଗଜେବ ଏବଂ ତା’ ପର ପୁତ୍ରର ନାମ ବାବର ଦେବା ଉଚିତ। ପ୍ରକାଶଥାଉ ଯେ ଯେତେବେଳେ କରୀନା କପୁର ଖାନ ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ଗର୍ଭଧାରଣ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ, ସେହି ଦିନଠାରୁ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ସନ୍ତାନର ନାମକରଣକୁ ନେଇ ଆଲୋଚନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେଲିବ୍ରିଟି ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ପୁଅର ନାମକୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଟ୍ରୋଲ ହେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ତେବେ ସୈଫ-କରୀନା ଏସବୁକୁ ଖାତିର କରନ୍ତି ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ, ବେଳେ ବେଳେ ଟ୍ରୋଲ୍‌ଗୁଡିକର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତି ନାହିଁ।

Other Stories